czwartek, 13 lipca 2017

Marsz Pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej

Zapraszamy na V Marsz Pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej, który w najbliższą sobotę, 15 lipca, przejdzie ulicami Chełma. Celem manifestacji jest uczczenie 74. rocznicy ludobójstwa, popełnionego przez ukraińskich szowinistów z organizacji OUN-UPA, na Polakach zamieszkujących tereny Wołynia i Małopolski Wschodniej. Marsz to również protest wobec gloryfikacji morderców u naszych wschodnich sąsiadów oraz polityki pseudo elit politycznych w Polsce, które nie raz potrafiły przeinaczać krwawą historię z Kresów Wschodnich, w zamian za realizację swoich chorych interesów.

Wydarzenie poprzedzi Msza Święta w intencji ofiar ludobójstwa, która zostanie odprawiona o godz. 16.30 w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej na osiedlu Gwarek. Manifestacja startuje o godz. 18 spod zegara na chełmskim deptaku i organizowana jest przez grupę Młodzi Patrioci Chełm, wraz z miejscowym kołem Związku Żołnierzy NSZ.

Bieżące informacje nt. marszu można znaleźć na portalu Facebook. Więcej informacji o samej Rzezi Wołyńskiej znajdziecie na naszym blogu.