poniedziałek, 31 lipca 2017

Warszawa - obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 Już jutro obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było wielkim bohaterskim zrywem ludności milionowego miasta przeciwko niewoli narzuconej nam przez niemieckiego okupanta. 

 Walki toczące się na ulicach Warszawy trwały przez 63 dni z armią niemiecką. Były one bezprzykładnym bohaterstwem polskich żołnierzy, gdzie ogromny wysiłek i niebywała determinacja zderzyły się z zbrodniczą furią najeźdźców i ich ludobójstwem skierowanym przeciwko Polakom. Dlatego, 1 sierpnia, weźmy udział w marszu i uczcijmy pamięć powstańców, którzy w nierównej walce nie szczędzili krwi i własnego życia dla Ojczyzny. Zjednoczmy się z mieszkańcami stolicy uroczyście wspominając tamte dramatyczne dni. Pochylmy głowy przed powstańcami, bo ich czyn na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako symbol męstwa, odwagi, ofiarności i poświęcenia. W Warszawie pojawią się również działacze Narodowej Łęcznej, którzy kolejny już raz wezmą udział w marszu. Oddajmy hołd Bohaterom!
Dołącz i zaproś znajomych:

 Po marszu udajemy się na Plac marsz. Józefa  Piłsudskiego na koncert pt. „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” gdzie od godz. 20:00 będziemy mogli usłyszeć oraz zaśpiewać pieśni Powstania Warszawskiego śpiewane przez powstańców. Spotkania na placu stały się już tradycją, przepełnione są duchem patriotyzmu. Z roku na rok koncerty te są coraz liczniejsze w ubiegłym roku obecnych było 18000 uczestników.  Całe wydarzenie będzie można zobaczyć na antenie TVP1
Link do wydarzenia na facebooku: